Hrdý Žilinčan zneužil moju fotografiu.

Autor: Ľubo Bechný | 11.11.2014 o 12:06 | Karma článku: 13,90 | Prečítané:  5341x

  V krajskom meste  Žilina je predvolebná kampaň v plnom prúde. Pre väčšinu obyvateľov mesta bolo šokom, keď sa na scéne medzi kandidátmi na primátora objavil  Ján Slota. Mesto v nemalej miere zaplavili azda všetky formáty vonkajšej reklamy  s jeho podobizňou. 

Jeho kampaň odkazuje na stránku http://www.hrdyzilincan.sk/  Je preto absurdné, keď v jeho programe čítam: „Za štyri roky chcem zo Žiliny urobiť jedno z najčistejších miest v Európe. Začneme jasným sprísnením pravidiel pre bilbordy a reklamné plochy, aby sa ich počet znížil na polovicu. Špatia naše krásne mesto."

   Na jednom takom megaplagáte, ktorý hyzdí priečelie budovy Domu odborov som našiel svoju fotografiu Žiliny. Jedná sa o panoramatický pohľad na Mariánske námestie urobený špeciálnym panoramatickým fotoaparátom. Mesiac sa nachádza medzi vežičkami Sirotárskeho kostola a ľudia z okolia pána exprimátora Slotu nemali zábrany publikovať fotografiu, ktorú som vydal ako pohľadnicu s copyrightom. 

Neunúvali sa uviesť ani autorstvo fotografie. Navyše ju sprznili orezaním na klasický formát.

A tak sa pýtam:,, pán Slota, to ste už na tom skutočne tak biedne, že ste odkázaný na ukradnuté fotografie?" Desaťtisíce platíte za inzerciu, letáky, bilbordy, bigbordy, megabordy, citylighty a iné vonkajšie reklamy a jednu fotografiu máte problém zakúpiť? A neurobili ste to len v prípade môjho záberu, ktorý ste podpísali rokom 1995, kde sa chválite cudzím perím, ale aj v prípade roku 2006, kde zase zneužívate leteckú fotografiu - pohľad na firmu KIA od jedného martinského fotografa. Nik z Vášho okolia sa nás neopýtal, či súhlasíme a za akých podmienok s použitím fotografií pre Vašu kampaň.Za svoje 16 ročné vládnutie ste už toho napáchali dosť a tak Vás spolu so Žilinčanmi prosím, nechajte nás už konečne na pokoji!

 Ľubo BECHNÝ

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Tlak SNS na televíziu pripomína mečiarizmus, koalícia cúva

Verejnoprávnu televíziu sa snažili za šesťdesiat rokov vysielania ovládnuť viaceré politické strany. Nového riaditeľa RTVS bude parlament voliť na budúci rok.

KOMENTÁRE

Slovenská televízia. Mocenské pomery sa menili častejšie než hlásateľky

Do televízie sa tlačili autokrati, samozvaní otcovia národa aj zástancovia tretej cesty.

ŠPORT

Cibulkovej semifinále nestačí, šéf ruského tenisu jej nedáva šancu

Oddýchnutá Dominka nastúpi proti Ruske.


Už ste čítali?