Komu slúži riaditeľ RTVS Václav Mika?

Autor: Ľubo Bechný | 30.1.2015 o 11:33 | (upravené 11.2.2015 o 10:35) Karma článku: 16,27 | Prečítané:  4298x

Slovenská televízia je zo zákona verejná. Každý občan, či má, alebo nemá televízny prijímač, pokiaľ je napojený na verejnú sieť elektrickej energie, je povinný, či sa mu to páči, alebo nie - platiť koncesionárske poplatky.   Z toho vyplýva, že riaditeľ verejnoprávnej televízie by mal slúžiť predovšetkým nám občanom. Je to ale skutočne tak?

RTVS2 je doplnkový kanál verejnoprávnej televízie, ktorý sám o sebe nemá príliš vysokú sledovanosť. Jednou a možno jedinou pravidelnou reláciou, ktorá sledovanosť dvíhala bola diskusná  relácia Štefana Hríba "Pod lampou".

Žiaľ Rada RTVS, ako aj súdy ignorujú slobodu slova  a za neprítomnosť proti strany v diskusnej relácii o kauze Cervanová, napriek tomu, že bola pozvaná, dostáva pokutu 50 000,- Eur. A dostávame sa na koreň problému. Václav Mika aj napriek tomu, že vydavateľstvo WPress, ktoré je zmluvným partnerom RTVS pokutu RTVS prepláca, ďalšie vysielanie relácie pod Lampou zastavuje. Zámienkou je smiešna argumentácia, že občania svojou zbierkou znevážili dobré meno Slovenskej televízie.

A ostáva niekoľko otázok:

  Blížia sa voľby, relácia je svojou otvorenosťou pre mnohých nepohodlná. Najmä pre vládnucu politickú stranu SMER. Pýtam sa - konal Václav Mika na objednávku SMERU, vediac, že Štefan Hríb, ani vydavateľstvo WPRES na tak vysokú pokutu nemá? A keď sa to napokon s pomocou divákov a občanov Slovenska podarilo, vymýšľa všelijaké pseudodôvody, dokonca zálohovo požaduje istinu 150 000,- Eur na prípadné ďalšie pokuty.

  Občanom sa to nepáči a posielajú riaditeľovi RTVS niekoľko otvorených protestných listov, napr.http://www.peticie.com/vyzva_vaclavovi_mikovi_riaditeovi_rtvs_na_obnovenie_relacie.

On ich ale ignoruje, čím dáva facku všetkým koncesionárom a ukazuje, že slúži cudzím záujmov a nie potrebám divákov RTVS. Pán riaditeľ Mika, prečo zneužívate dobré meno Slovenskej televízie tým, že ignorujete názory divákov?

 

 Ľubo Bechný

www.protikorupcii.sk

Článok môžete podporiť hlasom na:

http://vybrali.sme.sk/c/Komu-sluzi-riaditel-RTVS-Vaclav-Mika-1/hlasy/#kto

Projekt  Strážca transparentnosti a demokracie v oblasti správy verejných zdrojov bol podporený sumou 74.677,80 € z Fondu pre mimovládne organizácie, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2009 – 2014. Správcom Fondu je Nadácia otvorenej spoločnosti – Open Society Foundation. Cieľom projektu Strážca transparentnosti a demokracie v oblasti správy verejných zdrojov je Rozvoj advokačných a watch-dogových aktivít.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kto zneužije urgentný príjem zaplatí desať eur, navrhuje Drucker

Viac ako 70 percent výjazdov záchraniek k pacientom, ktorých dovezú na nemocničnú pohotovosť, je podľa analytika zbytočných.

KOMENTÁRE

Plátanie dier v zdravotníctve

Rizikom sú príhody s fatálnym následkom, ktoré imidž dobrej reformy neurobia.

ŠPORT

Asociácia dala lyžiarkam ultimátum, výsledok je neistý

Znepriatelené strany sa nevedia zhodnúť.


Už ste čítali?