Mladí protikorupční bojovníci

Autor: Ľubo Bechný | 21.8.2015 o 23:06 | (upravené 21.8.2015 o 23:19) Karma článku: 4,79 | Prečítané:  1263x

Čičmany, začiatok leta. Vybraní mladí študenti prevažne zo stredných škôl prišli na špeciálne vyučovanie, do špeciálnej školy života.

V OZ Proti korupcii sa okrem odhaľovania káuz snažíme robiť aj vzdelávacie aktivity. S prednáškami chodíme po stredných školách, s divadielkom po základných. Literárna sú5až mala tento rok vrcholnú účasť. A z tých najhorlivejších sme vybrali žiakov do Čičmian, kde sme v predĺženom víkende zorganizovali protikorupčnú školičku.

Niektorých žiakov nám doporučili naše spolupracovníčky - pani učiteľka Alica Virdzeková z gymnázia na Varšavskej ulici v Žiline a Eva Moskalová z gymnázia v Čadci. Kto mohol a neochorel prišiel.

Martin Beňo, Martin Kohút, Zlatica Pecháčková. Z východu Slovenska dorazili Peter Kromka, úspešný účastník našej literárnej súťaže a jeho sestra Júlia. Najmladšiu generáciu zastúpila Lucka Naďová.

  Riaditeľka školy Vanda Tuchyňová pozvala prednášať osvedčených bojovníkov proti korupcii.

Nahlasovateľ korupcie Jano Marosz vystriedal vyšetrovateľa Richarda Stolárika. študenti hltali jeho príbehy z praxe pri naháňaní tých, ktorí sa nevedia zmestiť do svojej kože a podriadiť sa zákonom SR. Ľudský rozmer dodal Andrej Bán svojimi fotografiami z utečeneckých táborov, či z bojových miest na Ukrajine.

 Uvedomili sme si, že život bez ľudského rozmeru, súcitu a ochoty pomôcť nemá zmysel. A tak sa možno stretneme o rok - pri 3. ročníku Protikorupčnej školičky.

  Letná antikorupčná školička sa uskutočnila vďaka podpore z Fondu pre mimovládne organizácie.

Projekt  Strážca transparentnosti a demokracie v oblasti správy verejných zdrojov bol podporený sumou 74.677,80 € z Fondu pre mimovládne organizácie, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2009 – 2014. Správcom Fondu je Nadácia otvorenej spoločnosti – Open Society Foundation. Cieľom projektu Strážca transparentnosti a demokracie v oblasti správy verejných zdrojov je Rozvoj advokačných a watch-dogových aktivít.

Ľubo Bechný, podpredseda OZ Proti korupcii

článok môžete podporiť tu: http://vybrali.sme.sk/c/Mladi-protikorupcni-bojovnici/

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kto zneužije urgentný príjem zaplatí desať eur, navrhuje Drucker

Viac ako 70 percent výjazdov záchraniek k pacientom, ktorých dovezú na nemocničnú pohotovosť, je podľa analytika zbytočných.

KOMENTÁRE

Plátanie dier v zdravotníctve

Rizikom sú príhody s fatálnym následkom, ktoré imidž dobrej reformy neurobia.

ŠPORT

Asociácia dala lyžiarkam ultimátum, výsledok je neistý

Znepriatelené strany sa nevedia zhodnúť.


Už ste čítali?