Odpoveď bývalého člena SDKÚ-DS na pozvanie.

Autor: Ľubo Bechný | 5.3.2012 o 9:04 | (upravené 7.3.2012 o 10:05) Karma článku: 9,48 | Prečítané:  1192x

V poslednej dobe mi ako bývalému členovi SDKÚ-DS chodia rôzne pozvánky od členov, ktorí zostali v strane na rôzne politické stretnutia tejto strany. Zrejme si ma ešte nevyradili z adresára. Touto jednou odpoveďou nemenovanému priateľovi, členovi tejto strany chcem odpovedať zároveň všetkým. Dôvody prečo na mítingy nebudem chodiť a prečo túto stranu voliť nemôžem. Zo strany som bol v decembri 2010 vylúčený bez toho, že by som bol na vylučovací súd pozvaný. Túto skutočnosť mi až v marci 2011 oznámi strohým emailom vtedajší predseda MZ ŠDKÚ-DS v Žiline, Michal Horecký.

Milý M.!

Ďakujem za pozvanie, verím, že si to myslel úprimné a nie ako provokáciu...:-) I keď , nebudem tajiť - v prvom momente ma to rozčúlilo. Priznám sa, že si myslím, po tom všetkom čo som s SDKU-DS prežil, že strana potrebuje padnúť, aby potom bola schopná určitej vnútornej očisty. V tej bude priznanie si chyb, ospravedlnenie sa určitým ľuďom - napr. fiktívnym darcom, ktorých strana v minulosti vystavila problémom.  Ospravedlniť sa za sitka, daňový úrad v Košiciach, za Žilinu a pod. Ľúto mi je najmä pani Lucie Žitňanskej. Ale posledný moment, kedy sa mohla postaviť na stranu pravdy, pripadne na stranu Ivety Radičovej, prepásla - bolo to pri odvolávaní pani Bubeníkovej, kde sa pridala Mikulášovi Dzurindovi a tuto stranícku nominantku zapletenú spolu so svojim manželom v jednom veľkom škandále podržala. Je mi to ľúto. Rozmýšľam, čo by dnes bolo pre SDKU-DS lepšie, či padnúť pod 5 percent, alebo zostať tesne nad 5 percent. Na toto ešte neviem odpovedať. Viem však, že Slovensko takýto druh strany potrebuje. Škoda, že sa včas nevytvoril antikorupčny tandem Radicova - Žitnanská, kde by sa niektorá z týchto žien uchádzala o funkciu predsedu strany. Dnes sa mohli preferencie takejto strany pohybovať medzi 15 -20 percentami. Žiaľ prepáslo sa to. Vlastni hádzali polená predsedníčke vlády pod nohy. Čo mala znamenať nominácia pána Trnku zo strany poslanca za SDKU-DS, pána Janiša, to mi dodnes nik zo zostávajúcich členov nedokázal vysvetliť. Bolo to jednoznačne proti vôli podpredsedníčky SDKU-DS a predsedkyni vlády Ivety Radičovej. Dúfam že sa mi  pokúsi niekto na moju otázku zodpovedať.

Ako isto vieš, sám kandidujem do NR ako nezávislý kandidát na kandidátke Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti. 10. marca teda určíte nebudem voliť SDKU-DS, ale budem voliť stranu s cislom 5 a kruzkovat 4 kandidatov ku ktorym mam dôveru. Na míting SDKU-DS neprídem. Keď som totiž pána predsedu Mikuláša Dzurindu listom informoval o niektorých praktikach byvaleho predsedu MZ v Zilina , ktore skodili dobremu menu SDKU-DS s prosbou o pomoc pri zjednávaní nápravy, nie, že nepomohol, ale ani sa neunúval na dopis reagovať. Podobne tiež nereagoval na dopis a apely krajského predsedu SDKU-DS  Ivana Chabana. Je mi to ľúto, ale taká je pravda. Teraz by mal rád môj hlas, prípadne mojej rodiny, žiaľ musím ho sklamať. Vtedy, keď došlo k škandalizácii občianskeho aktivistu Petra Ničíka, tak sa Petra nik zo straníkov okrem Ivana Chabana verejne nezastal. Všetci boli ticho a museli sme na okresnom súde počúvať tie klamstvá a špiny na adresu tohoto slušného človeka, ktorý významne pomohol Ivanovi Harmanovi stať sa primátorom. Nehovorím, že už nikdy nebudem voliť túto stranu, z ktorej blízka mi bola a je hlavne tá druha časť za pomlčkou. V týchto voľbách, ale určíte nie. Verím, že som Ti to vysvetlil dostatočne. Zároveň Ta ale ani nepresviedčam ani nikoho zo zostávajúcich členov, aby ste SDKU-DS nevolili. Mnohých vás si ľudsky naďalej vážim a verím, že to naše osobne vzťahy nenaruší. Minimálne v Žiline ma SDKU-DS veľmi pošramotenú povesť, kedy premrhala dôverou občanov, ktorú dostala po 16 ročnom vladnutí Jána Slotu. Výsledkom je, že dnes v mestskom parlamente je len jeden člen SDKU-DS. Aj ten sa tam dostal len vďaka tomu, že je verejnosti známy skôr ako športovec. Prišiel mi list od sympatizanta SDKU a Lucie Žitňanskej s apelom, aby voliči prekružkovávavali ludi za M. Dzurindom a I. Miklošom, aby sa títo dvaja do parlamentu nedostali. Čo to je za schizofrénia? Keď si strana nevie urobiť poriadok a nepresadiť ľudí, ktorí nelietajú v rôznych škandáloch  škandáloch  na popredne miesta v strane, či kandidátke - ma to robiť ulica? To je choré, čí nie? Taká je žiaľ realita. Mal by som končiť s prianím úspechu vo voľbách. Končím s prianím, nech sa čo najviac slušných a ťažko skorumpovateľných ľudí dostane do parlamentu - na rôznych kandidátkach. Ak budem mat v budúcnosti nejaký vplyv na veci verejne, budem pomáhať presadzovať myšlienku, aby sme v budúcnosti mohli krúžkovať ľudí naprieč politickým spektrom - aj do NR. Je to určitá cesta demokratizácie a pomoci, aby sa dostali do NR tí slušnejší nezakonzervovaní politici. Vedel by som si dnes predstaviť krúžkovať človeka z Obyčajných ľudí a NO, SDKU-DS, KDH a možno niekoho aj zo SaS, či MOSTU. Zatiaľ to nie je možné.

S pozdravom.

Ľubo Bechný

Vzhľadom na to, že kandidujem ako nezávislý na kandidátke hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, považujem za dôležité upozorniť, že tento blog vyjadruje môj osobný postoj, a preto môže, ale nemusí byť v súlade s postojmi iných ľudí na našej občianskej kandidátke. V mnohých a hlavne zásadných názoroch sa všetci na kandidátke zhodujeme, sú však názory, v ktorých odmietame hrať falošnú hru na názorovú jednotu a otvorene priznávame aj názory rozličné. Túto skutočnosť však nepovažujeme za niečo, čo nás rozdeľuje, ale skôr za niečo, čo nás vzájomne obohacuje pri hľadaní cesty k pravde

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?