Vážený pán župan Juraj Blanár,

Autor: Ľubo Bechný | 10.12.2013 o 11:31 | (upravené 10.12.2013 o 18:06) Karma článku: 10,07 | Prečítané:  912x

Váš blog http://blanar.blog.sme.sk/c/344212/Juraj-Blanar-Mam-smolu-som-v-zlej-strane.html je síce určený primárne Vande Tuchyňovej, keďže ste sa však "obtreli" aj o moje meno, dovoľte mi reagovať na niektoré Vaše nepresnosti.

 

Nie som členom žiadnej politickej strany, vstupoval som len do jednej - Demokratickej strany, ktorú viedol politik, akých je dnes na Slovensku málo - Ján Langoš. Táto strana neskôr fúzovala s SDKÚ-DS, do ktorej som nevstupoval, ale stal sa členom automaticky. Bol som z nej neskôr vylúčený - po tom ako sme sa s Petrom Ničíkom a ďalšími poslancami postavili proti netransparentným praktikám vtedajšieho vedenia mesta a iniciovali odvolanie viceprimátora. Primátor I. Harman potom už dovládol len vďaka podpore SNS, ktorej zrazu nevadili "čudné obchody". Na kandidátku OĽaNO som bol pozvaný ako Ľubo Bechný, bola to kandidátka nezávislých kandidátov a na väčšinu poslancov, ktorí z nej vzišli som dodnes hrdý. Čo sa týka Janka Marosza, je radovým členom Mostu-Hid. Očistil stranu od korupčníka z Kysúc, právnika - advokáta Š. z Čadce a sám následne dobrovoľne odstúpil z funkcie krajského predsedu Mostu. Toľko k našej osobnej politickej angažovanosti, ktorú nikde neskrývame a nehanbíme sa za ňu.

A teraz k veci. 21. októbra 2013 sme zorganizovali v Nadácii Polis diskusiu kandidátov na župana. Vy ste si vybrali tento termín a všetci ostatní sa Vám prispôsobili. Nakoniec ste ako jediný neprišli a nemohli vyvrátiť vážne informácie. O preloženie termínu ste nikoho z nás, ani partnera diskusie - pani Milenu Prekopovú z Nadácie Polis nežiadali, ako nesprávne uvádzate na svojom blogu. Aj z dôvodu rôznych podozrení a vplyvu tzv. "kysuckej lobby" na VÚC Žilina o ktorej si už aj vrabce čvirikajú (a potvrdzujú ju dokonca aj poslanci za SMER z iných regiónov ako Kysuce a Žilina) sme Vás požiadali o predloženie informácie ako bola financovaná Vaša kampaň na župana. Viac o tom tu:

http://tuchynova.blog.sme.sk/c/343982/Zupan-Blanar-nechce-aby-sme-videli-do-vydakov-na-volebnu-kampan.html

Odpísali ste našej predsedníčke, že to neurobíte, pretože vám to neprikazuje žiadny zákon. Žiaľ v tomto máte pravdu, poslanci NR nemajú odvahu takýto zákon schváliť. Pán Blanár, zákon Vám to neprikazuje, ale ani nezakazuje. Na rozdiel od bývalého predsedu vašej koaličnej strany J. Slotu ste považovaný verejnosťou za slušného politika, ktorý nekonzumuje prehnane alkohol, nerozpráva vulgárne .

Dokonca chodíte do kostola a nehanbíte sa za Váš vzťah k Bohu. Čo by sa stalo, keby tentoraz žiarivý príklad neprišiel z tých "lepších" pravicových strán, ale vyšiel by s ním poslanec SMERU, novodobý víťaz na Žilinskej župe? A predložil by doklady, čo stáli napr. letáky, plagáty, bilboardy, aké boli výdavky na kontaktnú kampaň? A doložil by čo si platil sám a na čo mu prispela stranícka kasička? Myslíte, že by ste tým porušili zákon?

Čo sa týka káuz, ktoré sme riešili v rámci OZ Proti korupcii, je smutné, že mnohé z nich sa nakoniec týkali VUC. Ale verte, že keď sa na nás obrátili ľudia z Liptovského Jána, že sa tam divoko šafári s peniazmi EU, ani vo sne nás nenapadlo, že nás to neskôr privedie k Vaším kontrolórom na VÚC. A čo sa týka Radenovho domu v Čičmanoch - pozývam Vás na jar, keď zlezie sneh, na osobnú prehliadku strechy, mojím autom, na moje osobné náklady. Pomôžem Vám vyliesť na strechu a Vy mi potom poviete, či by ste si dali takýto šindeľ na svoju chatu a boli za to ochotný zaplatiť ako za 1. triedu štiepaného šindľa.

Naše OZ vzniklo z podnetu kauzy úplatku na Pozemkovom fonde, netýkala sa nominanta SMERU, ale nominanta SDKÚ-DS. Isto viete, že ten človek bol na špecializovanom súde, odsúdený. I keď zatiaľ nie právoplatne. Ďalšia kauza, ktorá našej predsedníčke zlomila väzy, až tak, že dostala výpoveď z RTVS - za Vašej vlády SMERU, pán Blanár sa tiež priamo netýkala SMERU:

http://www.youtube.com/watch?v=m3PpVZEVG94

Pán predseda VÚC, pridávam sa k výzve Vandy Tuchyňovej, ak nemáte čo skrývať, nemusíte sa báť - vydokladujte pred verejnosťou financovanie svojej kampane.

S pozdravom

Ľubo Bechný, podpredseda OZ Proti korupcii

www.protikorupcii.sk

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Michala Havrana

Veľká noc je sviatkom porážky smrti a úzkosti (píše Michal Havran)

To, čo dnes potrebujeme, je politika nádeje.

Opáskovaní a strážení. Matovič uzavrel na Spiši päť osád

V osadách je málo nakazených na to, aby ich zavreli.


Už ste čítali?