Letná antikorupčná školička.

Autor: Ľubo Bechný | 31.7.2014 o 16:47 | (upravené 11.2.2015 o 23:37) Karma článku: 3,26 | Prečítané:  685x

Keď nám naša predsedníčka OZ Proti korupcii Vanda Tuchyňová na porade oznámila, že má chuť zorganizovať niekoľkodňovú "letnú antikorupčnú školičku" pre žiakov základných a stredných škôl, bol som v prvej chvíli zaskočený. Či už nerobíme toho dosť! Nesuplujeme prácu investigativných novinárov, vyšetrovateľov polície a neviem koho ešte. Nechodíme s Janom Maroszom s prednáškami po slovenských gymnáziách? Na čo ešte nejaké školičky?

Keď sa však celý projekt spustil, prehodnotil som svoju pôvodnú skepsu. V Čičmanoch sa zúčastnili deti z viacerých škôl - z Martina, Bytče, Čadce, Žiliny. Atmosféra v krásnej maľovanej drevenici bola vynikajúca a Alena, Jozef, Natália, Sylvia, Betka, Lucka, Thomas a Zuzka a Ferko (ktorý bol pre chorobu s nami aspoň vo FB spojení) našli k sebe rýchlo cestu. Už po pár hodinách som mal pocit, že sa poznáme už celé roky. 

    Lektori Vanda Tuchyňová, Beáta Jarošová, Ján Marosz a Tom Nicholson dali deťom nielen poznatky, skúsenosti, ale aj časť seba, kúsok svojho srdca. Domáci obyvatelia Čičmian sa zase podelili s rôznymi remeslami a prácou s drevom. Každý z účastníkov si skúsil vymaľovať jednu svoju malú osobnú dreveničku.

Našli sme si čas aj na malú turistiku. Pozreli sme si podnetné umelecké filmy o ktorých sme potom hlbšie rozjímali v diskusii. A aké boli hlavné témy, ktoré sme preberali?

1,  „Byť v živote odvážny a pravdivý znamená viac získať ako stratiť“

2, Čo je pravda?  To, čo hovoria média alebo je to inak?“

3,Prečo je dôležité odhaľovať pravdu o sebe a o svete ? Ako pomáha investigatívna    

    žurnalistika v boji s korupciou?“

 

    V priebehu vyučovania nás navštívila redaktorka Slovenského rozhlasu, ktorá sa zaujímala o podrobnosti priebehu školy. http://bb.regina.rtvs.sk/clanok/rubriky/krizom-krazom/antikorupcna-skolicka

  Letná antikorupčná školička sa uskutočnila vďaka podpore z Fondu pre mimovládne organizácie, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2009 – 2014. Správcom Fondu je Nadácia otvorenej spoločnosti  / Open Society Foundation /.

Ľubo Bechný, podpredseda OZ Proti korupcii

Projekt  Strážca transparentnosti a demokracie v oblasti správy verejných zdrojov bol podporený sumou 74.677,80 € z Fondu pre mimovládne organizácie, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2009 – 2014. Správcom Fondu je Nadácia otvorenej spoločnosti – Open Society Foundation. Cieľom projektu Strážca transparentnosti a demokracie v oblasti správy verejných zdrojov je Rozvoj advokačných a watch-dogových aktivít.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?