OZ Proti korupcii hosťom medzinárodnej konferencie Politika ako poslanie.

Autor: Ľubo Bechný | 30.10.2014 o 11:30 | (upravené 30.10.2014 o 11:50) Karma článku: 2,55 | Prečítané:  429x

   V dňoch 24 - 25. októbra sa v Bratislave pod záštitou europoslanca Branislava Škripeka uskutočnila medzinárodná konferencia s názvom "Politika ako poslanie".

  Súčasťou konferencia bol aj 10-ty snem ECPM - Európskeho kresťanského poltického hnutia (European Christian). Branislava Škripeka na nej zvolili za podpredsedu tohoto hnutia. "Veľmi si vážim dôveru členov ECPM, ktorú mi prejavili vo voľbách. Je to pre mňa záväzok napĺňať spoločnú víziu hnutia. Chcem preto podporovať spoluprácu všetkých kresťanských europoslancov naprieč frakciami v Európskom parlamente a krajinami, ktoré zastupujú,“ zdôraznil v ďakovnej reči Branislav Škripek.

Priestor na prezentáciu dostali aj viaceré slovenské kresťanské aktivity ako napríklad iniciatíva Adoptuj si politika, projekt Kresťania v politike a OZ Proti korupcii. To vyše 100 prítomným delegátom z celej Európy a Slovenska predstavil jej podpredseda Ľubo Bechný. 

Jozef Petráš referoval o novom projekte VOĽBYOPEN. Portál má konfrontovať kandidátov za primátorov a poslancov s ich príjmami a výdavkami v kampani. Na vyplnenom profile Veroniky Remišovej, bratislavskej kandidátky za OĽaNO zástupca OZ Proti korupcii ukázal jednotlivé sekcie portálu.

  Príspevok zaujal viacerých prítomných kandidátov, ktorí vzápätí prejavili záujem o registráciu na portáli http://www.volbyopen.sk.  ECPM je to jediná kresťanská európska politická strana. Bola založená v roku 2002 a na pôde Európskeho parlamentu funguje v rámci politickej frakcie ECR (Európski konzervatívci a reformisti). Ako povedal Branislav Škripek ECPM chce chrániť a zachovávať ľudskú dôstojnosť ako základ pre politické rozhodovanie, uprednostňovať rodinu ako základnú bunku spoločnosti a ekonomiky, rozvíjať udržateľnosť podnikania ako aj inovácií, chrániť slobodu viery, vyjadrenia a svedomia a zastaviť obchodovanie s ľuďmi a sexuálne zneužívanie.

Na dvojdňovej konferencii vystúpili Okrem Branislava Škripeka ešte títo rečníci: Eimert van Middelkoop – holandský politik a člen strany Kresťanskej únie. Vyštudoval sociológiu. Do politiky vstúpil ako poslanec dolnej komory parlamentu v roku 1989. Inicioval vznik špeciálnej komisie, ktorá vyšetrovala Srebrenický masaker. V rokoch 2003-2007 bol členom senátu (hornej komory parlamentu). V rokoch 2007 -2010 bol ministrom obrany. Je nositeľom rytierského rádu Orange-Nassau. Peter Östman – fínsky poslanec od roku 2011 a delegát nordickej rady. V rokoch 2004-2009 bol podpredsedom Kresťanských demokratov. Od roku 2009 pôsobí ako generálny sekretár. Je predsedom európskej parlamentnej skupiny ECPM. Ad de Bruin – holandský misionár, ktorý už niekoľko rokov pôsobí ako riaditeľ misijnej organizácie YWAM na Slovensku. Niekoľko rokov pôsobil v Ugande. Venuje sa angažovaniu kresťanov v spoločnosti. Erika Jurinová – podpredsedníčka NR SR za hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti. Richard Vašečka - poslanec NR SR, predseda poslaneckého klubu hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti.

Ľ. Bechný, foto: R. Kizek

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?