Hrdý Žilinčan zneužil moju fotografiu.

Autor: Ľubo Bechný | 11.11.2014 o 12:06 | Karma článku: 13,90 | Prečítané:  5533x

  V krajskom meste  Žilina je predvolebná kampaň v plnom prúde. Pre väčšinu obyvateľov mesta bolo šokom, keď sa na scéne medzi kandidátmi na primátora objavil  Ján Slota. Mesto v nemalej miere zaplavili azda všetky formáty vonkajšej reklamy  s jeho podobizňou. 

Jeho kampaň odkazuje na stránku http://www.hrdyzilincan.sk/  Je preto absurdné, keď v jeho programe čítam: „Za štyri roky chcem zo Žiliny urobiť jedno z najčistejších miest v Európe. Začneme jasným sprísnením pravidiel pre bilbordy a reklamné plochy, aby sa ich počet znížil na polovicu. Špatia naše krásne mesto."

   Na jednom takom megaplagáte, ktorý hyzdí priečelie budovy Domu odborov som našiel svoju fotografiu Žiliny. Jedná sa o panoramatický pohľad na Mariánske námestie urobený špeciálnym panoramatickým fotoaparátom. Mesiac sa nachádza medzi vežičkami Sirotárskeho kostola a ľudia z okolia pána exprimátora Slotu nemali zábrany publikovať fotografiu, ktorú som vydal ako pohľadnicu s copyrightom. 

Neunúvali sa uviesť ani autorstvo fotografie. Navyše ju sprznili orezaním na klasický formát.

A tak sa pýtam:,, pán Slota, to ste už na tom skutočne tak biedne, že ste odkázaný na ukradnuté fotografie?" Desaťtisíce platíte za inzerciu, letáky, bilbordy, bigbordy, megabordy, citylighty a iné vonkajšie reklamy a jednu fotografiu máte problém zakúpiť? A neurobili ste to len v prípade môjho záberu, ktorý ste podpísali rokom 1995, kde sa chválite cudzím perím, ale aj v prípade roku 2006, kde zase zneužívate leteckú fotografiu - pohľad na firmu KIA od jedného martinského fotografa. Nik z Vášho okolia sa nás neopýtal, či súhlasíme a za akých podmienok s použitím fotografií pre Vašu kampaň.Za svoje 16 ročné vládnutie ste už toho napáchali dosť a tak Vás spolu so Žilinčanmi prosím, nechajte nás už konečne na pokoji!

 Ľubo BECHNÝ

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Pellegrini s Ficom si posielajú odkazy cez tlačovky

Pellegrini opäť odpovedal na otázky o Druckerovej strane.

Komentár Zuzany Kepplovej

Pellegrini sa pustil do Fica, aj keď to maskoval

Akoby sme sledovali primárky v strane Smer.


Už ste čítali?