Arcibiskup Orosch uštedril Adele Banášovej facku a dal tak gól do vlastnej brány

Autor: Ľubo Bechný | 3.5.2015 o 0:41 | (upravené 4.5.2015 o 8:43) Karma článku: 12,62 | Prečítané:  14727x

    Ako informovala SITA , nástupca Róberta Bezáka, trnavský arcibiskup Ján Orosch vyzval organizátorov gospelového festivalu Lumen, aby zrušili pozvanie moderátorke Adele Banášovej, lebo on osobne si jej účasť neželá. Lumen organizuje Domka – združenie saleziánskej mládeže a Rehoľa saleziánov Dona Bosca v spolupráci s mestom Trnava. Adelu Banášovú saleziáni pozvali na festival aj s jej talkshow "Trochu inak". Festival ponúka nielen kresťanskú hudbu rôznych žánrov, ale aj prednášky, diskusie a workshopy. A pretože biskupovi sa neodporuje, najmä pokiaľ je človek rímskym katolíkom, saleziáni s ťažkým srdcom, ale v duchu poslušnosti voči arcibiskupovi splnili jeho žiadosť a pozvanie známej moderátorky a publicistky zrušili.

   Keďže nie som katolík a poslušnosť tohto typu na mňa nespadá, môžem si slobodne dovoliť povedať, že to ako kresťan nekatolík považujem za zlé rozhodnutie.                                                                           Po zbabranom referende, nejasnom odvolaní arcibiskupa Bezáka, likvidácii Saleziánov v Rožňave rukami biskupa Vladimíra Filu a pokusom privlastniť si majetok rádu benediktínov  v Komárne, by som čakal, že RKC a jej predstavitelia  uberú  trochu plynu z akcelerátora a stíšia sa v pokornom hľadaní Božej pravdy.

    Ten, ktorý prehlásil, že je väčší gitarista a bigbiťák ako Róbert Bezák zrejme takúto potrebu nemá a neriadil sa evanjeliovým: „Preto prijímajte jeden druhého, ako aj Kristus prijal vás, na Božiu slávu.“ (Rim 15 7)

 Adela Banášová je vynikajúca moderátorka, glosujúca na stránkach Hospodárskych novín. Vo svojich komentároch opakovane prejavila svoju túžbu po Bohu i úctu k úprimným kresťanom a ich viere.

Či už to bolo v jej známom článku Otvorené srdce: http://komentare.hnonline.sk/komentare-167/otvorene-srdce-543772, alebo v nedávno publikovanom Verím v Boha: http://komentare.hnonline.sk/komentare-167/verim-v-boha-aj-napriek-prieskumu-554482#.VTqrKVtGn_f.facebook

Keďže to ale nie je človek, ktorého by sme mohli mechanicky zaradiť do nejakej škatuľky, Adela sa podpísala aj pod petíciu za možnosť registrácie osôb rovnakého pohlavia, či podporila Rostasov konšpiračný, prorusky orientovaný  plátok Zem a vek. Nepatrí však k ľuďom zo showbiznisu, ktorí sa pravidelne topia v škandáloch a vláčení sú v bulvároch. Je málo verejne činných osobnosti jej formátu, ktorí by tak úprimne hľadali PRAVDU a viedli dialóg s rôznymi ľuďmi bez akýchkoľvek predsudkov. Ale pán biskup Orosch napriek tomu zrejme vidí smietky a " hádže kameňom." Škodiac tak zvesti evanjelia, svojej RKC, ale aj celej kresťanskej cirkvi. Ako napísala Zuzana Szatmáry vo svojom FB komentári - arcibiskup Ján Orosch sa tak stáva  prázdnou nádobou bez živej ovlažujúcej vody. Zraniac tak moderátorku svojou nepohostinnosťou a uštedriac si tak gól do vlastnej brány.

Ľubo Bechný

Blog môžete podporiť tu: http://vybrali.sme.sk/c/Arcibiskup-Orosch-ustedril-Adele-Banasovej-facku-dal-tak-gol-do-vlastnej-brany/

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?