Váhostavácky mejdan (mecheche).

Autor: Ľubo Bechný | 17.7.2015 o 1:46 | (upravené 17.7.2015 o 9:08) Karma článku: 12,57 | Prečítané:  15435x

     Dnes ráno ma zobudil telefonát od zástupcu jednej postihnutej firmy:,, predstavte si pán Bechný, oni majú ešte tú drzosť po tom všetkom, že idú robiť gulášovú veselicu!"

Už večer sa v priestoroch ihriska TJ v Bánovej - Žiline robili sa veľké prípravy. Privážali sa stoly, lavice, aparatúra. Dokonca vraj boli odstránené detské hojdačky. Nemenovaní pracovníci ich rozbrusovačkami oddelili od zeme, aby uvoľnili priestor pre gulášu chtivých váhostavákov.

Na vlastné oči.

Nuž som sa šiel pozrieť.  Plechová vysoká brána ako na väznici však skrývala pohľad do vnútra.

Ochranka v čiernych mundúroch bola neoblomná - akcia je len pre pozvaných pracovníkov Váhostavu - ako ocenenie ich práce. Skúsil som to z druhej strany od základnej školy, na parkovisku ďalší dvaja ochranári - VSTUP PRE NEPOVOLANÝCH ZAKÁZANÝ! Stretávam novinárov, ktorým tiež nechcú dovoliť - ani len nakuknúť. Vidím autobusy, honosné i skromnejšia autá, s logami Váhostavu i bez.  Niektoré s nálepkou Národnej diaľničnej spoločnosti.

Stretávam mladých chlapcov, ktorí si chceli čapovanou kofolou uhasiť v bufete smäd, ochranka je nekompromisná, vyhadzuje aj ich.

Požičaný rebrík.

Aź s pomocou rebríka od miestneho obyvateľa sa mi podarilo nahliadnuť ponad plot so svojim fotoapáratom.

Ľudia sa veselia, hrá muzika, prúdom tečie pivo a varí sa guláš. Nič neobvyklé, zrejme ani žiadny Olympik, či Elán neprišiel. Hovorkyňa Váhostavu M.K. Grendelová pre TV JOJ povedala, že všetko je v zmysle zákona a náklady sú hradené zo sociálneho fondu - a že nevidí dôvod na zverejnenie rozpočtu. Ako som sa dozvedel, budúci týždeň bude ešte jedna veselica, pre zvyšných pracovníkov, ktorí tentoraz nemohli prísť. Zamestnancov Váhostavu je okolo 1500. Napriek tomu vo vzduchu visí jedna otázka. Otázka týkajúca sa mravnosti.

Dobré mravy.

Váhostav si objednal prácu u firiem, ktorým za odvedenú prácu nezaplatil. Teda poškodil aj ich zamestnancom, ktorí tak ukrátili svoje rodiny. V OZ Proti korupcii sme sa venovali tomuto problému a oslovovali sme tieto firmy jednu po druhej. Vedenie Váhostavu  ich chcelo napokon odbaviť smiešnymi 30 percentami z dlžnej sumy. A ani sa pritom nečervenali. Robiť za takýchto okolností mejdan je nemravné. Nehovorím, že pracovníci Váhostavu si nezaslúžia ocenenie v podobe piva, či obeda. Ale pýtam sa - nebolo by za daných okolností slušnejšie, keby podobný mejdan Váhostav zorganizoval  nie pre svojich, ale pre zamestnancov poškodených firiem? Ale na takéto gesto sme zrejme ešte na Slovensku nedozreli.

Ľubo Bechný, OZ Proti korupcii., www.protikorupcii.sk

blog môžete podporiť hlasovaním tu: http://vybrali.sme.sk/c/Vahostavacky-mejdan-mecheche-Lubo-Bechny-blogsmesk/

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?