Hanba je mi z nás Slovákov!

Autor: Ľubo Bechný | 5.8.2015 o 2:47 | (upravené 5.8.2015 o 9:35) Karma článku: 12,04 | Prečítané:  10983x

Slovensko sa trasie strachom. Nie pred korupciou, ktorá nás rozožiera na každom kroku, v rôznych oblastiach života. Tá je na rebríčku strachu niekde na piatom mieste. 

To čo naháňa strach poctivému slovenskému človiečikovi a čo politici veľmi účinne využívajú na svoje zviditeľňovanie sa - to je strach pred utečencami. Strach pred bezbrannými mužmi, ženami a deťmi, ktorí utekajú zo strachu o svoj život, prípadne v túžbe po lepšom a dôstojnejšom živote v civilizovanej Európe. Láskavý a údajne pohostinný Slovenský národ sa tak necháva zahanbiť Talianmi, Francúzmi, či Nemcami, kde majú utečencov tisíce a kde najmä v západnej časti Nemecka občania chodia, pomáhajú a nosia utečencov vodu, či jedlo do zberných táborov.

Ponúknutá pomoc Spoločenstva Ladislava Hanusa .                                                                       Pred časom spoločenstvo Ladislava Hanusa prišlo s výzvou na 1000 dobrovoľníkov, ktorí by boli ochotní pomôcť 100 rodinám utečencov najmä zo Sýrie. Bolo radostné pozorovať, že dobrovoľníci sa pomerne rýchlo našli a ponúkli štátu svoju pomoc. Štát na čele s Róbertom Ficom sa však z počtu sto rodín vyľakal. A povedal:,,nie 100 rodín, len 100 jednotlivcov".  No, aby sme neostali pred svetom už v úplnej hanbe, ponúkol ešte Rakúšanom službu za peniaze - dočasné prichýlenie 500 imigrantov z Rakúska.  Do doby vybavenia ich azylu majú byť dočasne presunutí do okolia Gabčíkova, väčšinu nákladov uhradí pritom rakúska strana.

Je mravné pomáhať za peniaze?                                                                                                         Pred pár dňami som sa rozprával s profesorom tadeuszom Zasepom z Katolíckej univerzite v Ružomberku. Spomínal mi svoj príbeh z detstva, kedy ako chlapec pomohol susede s drevom a mama ho hnala vráti 5 Zlotých s tým, že je nemravné prijímať za pomoc peniaze. čo platí pre jednotlivca, by malo platiť aj pre štát.

Hrdí  obyvatelia Gabčíkova, či Kocúrkovo.                                                                                         Dnes som sa dozvedel, že hrdí občania Gabčíkova v nedeľnom referende počtom 2051 (z 4300) hlasov vyjadrili, že nechcú, aby sa v ich obci, či okolí pomáhalo utečencom. Starosta obce Gabčíkovo Iván Fenes tvrdí, že s nimi nik nekomunikoval, riaditeľ migračného úradu Bernard Priecel mu pre média kontruje, že komunikovať odmietli.

Petičná akcia proti imigrantom v Ladcoch.                                                                                         Provinciál misijnej spoločnosti sv. Vincenta de Paul ponúkol starostovi obce Ladce i štátu ako takému priestory vo svojom areáli, kde je spoločnosť vlastníkom parku na ktorom by sa dali postaviť kontejnerové unimobunky.  Všetko vyzerá pekne, ale to by sme neboli na Slovensku. Pobúrenie, strach a ďalšia protestná petičná akcia. Obyvatelia Ladiec v okrese Ilava tak reagovali na informáciu, že by tam mali na súkromnom pozemku, ktorý patrí kresťanskému spoločenstvu dočasne ubytovať stovku utečencov, kresťanov zo Sýrie. Podľa Miroslava Sňahničana, predsedu petičného výboru, doteraz ju podpísalo asi 900 obyvateľov Ladiec, kde žije približne 2 600 ľudí. „Nie sme proti utečencom, rozhodne sme však proti umiestneniu sto cudzincov v Ladcoch. Čo bude ďalej s týmito ľuďmi? Ako dlho tu budú? Čo budú robiť celé dni? Dokedy vydržia peniaze na financovanie stravy a ošatenia? A čo príde potom, keď sa peniaze minú?“ pýta sa Sňahničan redaktora Pravdy.                                                                     A ja odpovedám - neviem, čo príde, ale už teraz sa dostavuje jeden veľký pocit hanby. Hanby za našu zbabelosť, prežranosť a neochotu pomôcť. Už ani kresťanom, keď sme doteraz argumentovali strachom z kultúrnych rozdielov.

Ide o život.                                                                                                                                                   Môj proti imigračne naladený FB priateľ a rusofil Ivan Kučera zavesil v jednej diskusii ako argument proti prijatiu tieto desivé zábery. Upozorňujem dopredu, že nie sú vhodné pre deti a mladistvých. http://www.mpolska24.pl/post/6737/holokaust-chrzescijan

Takéto zverstvá robí ISIS a preto zatvárať dvere pred úbožiakmi, ktorým hrozia tieto zverstvá je neospravedlniteľné.

Pomáhať máme vraj v mieste ich domovov.                                                                               Súhlasím, že trvalým riešením nie je bezmedzné otvorenie náruče, ktoré môže viesť až k ohrozeniu našich základov demokracie. Ale, aby mohli imigranti ostať doma a prijímať našu pomoc, nesmie byť v ich krajinách vojna a prebiehať vraždenie v priamom prenose. Európa, USA i Rusko sa zatiaľ až na pár občasných náletov bezmocne prizerá na to ako sa ISIS rozširuje a posiluje. Snáď jediný národ, ktorý na zemi s nimi zvádza statočný zápas sú Kurdi. V posledných dňoch nečinne  prizeráme, ako namiesto pomoci, zhadzuje na základne Kurdov bomby jediný islamský člen NATO - Turecko.

Utlmovanie svedomia.                                                                                                                    František Šebej na svojej stránke píše:,, Videl som v historickom filmovom dokumente Adolfa Hitlera chripieť pred rozbesneným davom do mikrofónu, že svedomie je židovský vynález, a že preč s ním. Vedel veľmi presne, čoho má svojich stúpencov zbaviť. Téma utečencov je ťažká. Hádam pomôže nechať sa v nej viesť tým židovským vynálezom."

Zatvárame oči, tak ako veľmoci na začiatku druhej svetovej vojny. Kedy sa nečinne prizeralo na kúskovanie Poľska, či podraz na Československu v tzv. Mníchovskej zrade. Čudný je tento svet, kde ľudia vedome a cielene utlmujú svoje svedomie, aby nemuseli pomáhať.

   Ľubo Bechný

článok môžete podporiť hlasom tu: http://vybrali.sme.sk/c/Hanba-je-mi-z-nas-Slovakov/

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?