Bojí sa Fico Kotlebu?

Autor: Ľubo Bechný | 25.9.2015 o 21:11 | (upravené 26.9.2015 o 10:17) Karma článku: 11,85 | Prečítané:  2749x

Počínanie premiéra Róberta Fica v posledných dňoch vyvoláva v mnohých ľuďoch znepokojenie. Čo sa to vlastne deje?

  Boj proti kvótam v rámci vyšegrádskej skupiny sa ešte dal ako tak akceptovať. Ale potom prišlo hlasovanie kedy odskočilo Poľsko, ktoré za povinné kvóty nehlasovalo. Ministri vnútra členských štátov EU sa rozhodli problém už neodkladať a odhlasovať riešenie väčšinovo. Legitímne, tak ako to umožňujú smernice EU. Prosto niekedy je potrebné pristúpiť aj k takémuto riešeniu, keď hrozí patová situácia, že sa konsenzus nenájde a vznikne zamrznutý stav. Vidíme to aj v OSN, kde zase niektoré "vyvolené" štáty majú právo veta. A tiež sa často problémy neriešia.

    Róbert Fico po prehre prehlásil, že pôjde proti Európskej únii formou impeachmentu, neskôr sa opravil, že použije radšej infringement. Je to vlastne žaloba členského štátu EÚ na orgán únie, v tomto prípade je to Rada ministrov, z porušenia unijného práva. A tu je problém. Do tohto sporu s ním nechce ísť ani jedna krajina V4, ani jedna krajina EÚ, analytici i právnici považujú spor za vopred prehraný.

     O čo teda ide? Prečo sa ide premiér za každú cenu strápňovať namiesto, aby povedal: ,,OK prehral som, nepodarilo sa mi presvedčiť kolegov z EU. Nesúhlasím s kvótami, ale tú tisícku utečencov Slovensko zvládne. Nie sme predsa žiadni sraľkovia, sme hrdý národ, pomôžeme!". Podľa mňa je to syndróm z prehratých VUC volieb v Banskobystrickom kraji. Kedy sa po 1. kole smerom ku SDKU-DS vyjadril, že nad Kotlebom musí vyhrať aj vrece zemiakov. Aby vzápätí dostal SMER nakladačku. Tento syndróm sa s ním vlečie a všetky jeho aktivity sú určené hlavne do vnútra, slovenským voličom. Až panický strach z toho, že by mu Kotleba na protiimigračnej téme mohol vziať hlasy, mu bráni zachovať si ako tak ľudský a humánny postoj spojený s väčšou otvorenosťou a kolegialitou k štátom EU, ktoré bremeno imigračnej vlny znášajú nedobrovoľne najviac. Najmä Grécko a Taliansko. Róbert Fico trvá na konsenze na pôde EU, hoci v NR SR sa chová úplne inak. Opozíciu valcuje hlava nehlava a na konsenzoch mu nezáleží.

Ľubo Bechný

ak váš blog zaujal, môžete podporiť tu:http://vybrali.sme.sk/c/Boji-sa-Fico-Kotlebu/
 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?