Biskup, liečiteľ, či okultista?

Autor: Ľubo Bechný | 22.10.2015 o 23:44 | (upravené 23.10.2015 o 20:34) Karma článku: 6,63 | Prečítané:  1609x

Pri prepínaní kanálov mi buchol do tváre chlapík s priam biskupským krížom na krku. Započúval som sa chvíľu. Do relácie volali rôzni ľudia, muž s krížom na krku sa pýtal na meno a dátum narodenia.  

    Na TV obrazovke svietil nápis, že odstraňuje rodové prekliatie. Na spodnej časti obrazovky bežala informácia, že môžu volať len starší 18 rokov, cena hovoru 2 Eur za minútu. Väčšina rád končila tým, že si má volajúci o šiestej zapáliť sviečku, pričom stačí kahanec, chlapík sa zrejme chystal vysielať pozitívnu energiu. Muž na obrazovke občas spomenul meno Boh a modlitba. Po chvíli zavolal mladistvý hlas, chlapec zjavne nemal 18 rokov. Chlapík chvíľu zaváhal, no vzápätí divákom prezrádza, že by nemal, ale berie si zodpovednosť na seba pred vedením televízie. Napadlo mi, čo by sa stalo s predavačkou, ktorá by bola prichytená ako predáva dieťaťu fľašku vodky. Nie toto by kňaz neurobil. Stanovené pravidlá by mali platiť.

Keď sa spoločnosť a zranení, utrápení ľudia začnú utiekať k veštcom a k temným silám o ktorých nič nevieme je zle. Dnes sú noviny, časopisy i televízia plné horoskopov a ľudí, ktorí sa tvária, že vedia predpovedať budúcnosť. Národ, ktorý má sklon voliť vodcov a je zakomplexovaný zo svojej menejcennosti, bojí sa Rómov, Maďarov a imigrantov, ten národ sa o to viac utieka k takýmto ľuďom, dúfajúc, že oni vyriešia jeho problémy. Je smutné, keď to robia kresťania a bolestivejšie, keď sa človek zneužívajúci tieto vlastnosti našich ľudí oháňa Bohom, modlitbou, či Bibliou pri realizácii vešteckých praktík. Čo píše Biblia o podobných aktivitách? V 3. knihe Mojžišovej zvanej tiež Levitikus 20:6 čítame: ,,Ak sa niekto obráti na tých, čo vyvolávajú duchov, a na veštcov, aby s nimi smilnil,, proti takému človeku sa obrátim a odstránim ho spomedzi ľudí". Boh nás varuje. Ak sa budeme obracať ku okultným praktikám, máme byť vykynožení. V Písme Svätom potom ešte čítame: ,,Neobracajte sa na tých čo vyvolávajú duchov, ani na veštcov. Nevyhľadávajte ich, aby ste s nimi nepoškvrnili. Ja som Hospodin, váš Boh. (Levitikus 19:31). Nech nie je medzi vami nikto, kto by syna alebo dcéru previedol cez oheň:  ani veštec zaoberajúci sa veštbami, ani vykladač znamení, ani hádač, ani čarodejník,   ani zaklínač, ani vyvolávač duchov, ani veštec, ani ten, čo by sa vypytoval duchov mŕtvych. (Deuteronómium 18:10-11)

      Wikipédia  nám hovorí, že okultizmus je sústava náuk a praktík, založených na viere v skryté sily pôsobiace v prírode a vo svete vôbec; s touto sústavou súvisia aj snahy o ovládnutie skrytých síl v prospech človeka. Ten deklarovaný prospech je klamstvo. My kresťania veríme, že táto naša pozemská púť je len krátkou epizódkou v našom živote. Môže sa nám však stať, že zahrávaním si s podobnými praktikami stratíme život večný.

 Ľubo Bechný

článok je možné podporiť na: http://vybrali.sme.sk/c/Biskup-liecitel-ci-okultista/

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?